Térdízületek és betegségeik. Hogyan kezelhető a térdfájdalom?

térdízületek és betegségeik

Mikor érdemes orvoshoz fordulni a fájdalommal és mit tehetünk a kellemetlen tünetek ellen? A térd az egyik legnagyobb ízületünk, ráadásul ún.

Térdfájdalom okai és kezelése

Lehetővé teszi, hogy behajlítsuk a lábunkat, így járjunk, fussunk, forduljunk vagy ugorjunk, de segít az egész testet alátámasztani, felegyenesedni. A térdízület meglehetősen érzékeny, sérülésekre hajlamos, és a nagy terhelés miatt a térdízületi artrózis, porckopás is fokozottan érintheti.

a jobb kéz ujjai ízületei fájnak az egértől

Emiatt pedig könnyen előfordulhat térdfájás, mely a mozgás beszűkülésével vagy akár a láb mozgatásának ideiglenes elvesztésével is együtt járhat. Mikor kell orvoshoz menni a térdfájással?

Megoldás az évek óta tartó térdfájdalomra! A térdízület nyáktömlőjének gyulladása is lehet a térdfájdalom felelőse. A bursák - azaz nyáktömlők - a csontos kiemelkedéseket fedik, hogy párnázzak azokat. A bursa gyulladásakor a tömlő többletfolyadékkal telik meg.

A térdfájást a kiváltó okok alapján több csoportba is oszthatjuk. A fájdalmakat okozhatja trauma sérülésfertőzés, anyagcsere-problémákra visszavezethető betegségek pl. Természetesen nagyon fontos az orvosi vizsgálat abban az esetben, ha a térdfájás sérülésre vezethető vissza.

orvosi epe térdízületi gyulladás esetén

A térdben megsérülhet az ízület, az inak, a szalagok, de akár a csont is! Ez egyrészt erős fájdalommal járhat együtt, másrészt szükségessé teheti a térd rögzítését, pihentetését.

A további mozdulatokkal, a térd terhelésével ugyanis még több bajt kockáztunk! Sokan úgy vélik, a térdfájással felesleges orvoshoz térdízületek és betegségeik, mert az egyszerűen a korral járó elkerülhetetlen probléma.

A különböző térdízületi elváltozások a legkülönbözőbb korosztályokat érinthetik.

Azonban ha nincs egyértelmű sérülés laikusként, megfelelő vizsgálatok nélkül nagyon nehéz meghatározni, mi is okozza a fájdalmakat. A térdfájás általában kezelhető, és ha időben sikerül diagnosztizálni a problémát, megelőzhetjük a betegség progresszióját, vagy akár azt, hogy a mozgás teljesen beszűküljön, esetleg teljesen elveszítsük a mozgás képességét.

A leggyakoribb térdbetegségek

Mi okozza a leggyakrabban a térdfájást? A fiatalabb, aktívabb korosztályba tartozóknál a térdfájás oka általában sérülés vagy túlerőltetés, az idősebbeknél azonban a degeneratív betegségek, vagyis a térdízületi kopás okozza a legtöbbször a fájdalmakat.

• Don chondroitin glucosamine
  • autosiskolamiskolc.hu | Betegségek
  • A térd betegségei A térd betegségei Legnagyobb és legbonyolultabb ízületünk — a térdízület — problémái véglegesen és következmény nélkül csak szakértő orvosi beavatkozásra gyógyulnak.

A térdízületi kopás esetén a csontok találkozásánál található porcos terület idővel elvékonyodik vagy teljesen el is pusztulhat, ami nagy fájdalommal és a mozgás beszűkülésével jár együtt. A porckopás ráadásul visszafordíthatatlan folyamat.

A térdfájás lehetséges leggyakoribb okai

Ugyanakkor sokat térdízületek és betegségeik a megelőzéséért, illetve különböző módszerekkel a betegség progressziója lassítható. A térdfájás megelőzésében, különösen a degeneratív betegségek rizikójának csökkentésében rendkívül nagy szerepe van a testsúly csökkentésnek hiszen minél több plusz kilót cipel magán valaki, annál nagyobb terhelés nehezedik a térdérea rendszeres testmozgásnak az erősebb izmok jobban megtámasztják, védik az ízületeketa porckopás lassításának, például olyan gyógyszerek segítségével, amelyek segítik a porc regenerációját és leállítják a porc térdízületek és betegségeik felelős enzimeket.

ízületi gyulladás miért történik

I lyen gyógyszer a vény nélkül kapható glükozamin-szulfát, melyet nemcsak megelőzésre, de a degeneratív porckopás progressziójának lassítására, a fájdalom csökkentésére is alkalmazhatunk.

Forrás: EgészségKalauz.