Ízületi és gerincbetegségek iskolája. Mai életmódunk nem kedvez gerincoszlopunknak

Martin Ferenc - Csodálatos gyógyulások

Gerincbetegségek

Tevékenységünk során jellemzően ellátott betegcsoportok: Stroke-on átesett betegek, monoparesisek, hemiparesisek, aphasiák, organikus pszichoszindrómák Krónikus neurológiai betegségek folytán kialakult fogyatékosságok, Parkinson szindróma, Sclerosis multiplex, polyneuropathiák. Posttraumás állapotok, csípőtáji törések, prothesis implantációk csípőizületi ill.

az artrózis teraflex kezelése

Degeneratív ízületi — és ízületi és gerincbetegségek iskolája Osteoporosis, daganatos csontbetegségek Tevékenységünk A két tornateremben illetve az önálló foglalkoztató-terápiás helyiségben folyik fenti betegségek, ill. A foglalkoztatóban kialakított kis konyha-sarok teszi lehetővé, hogy hetente egy alkalommal konyhai foglakozásokra, főzésre is sor kerülhessen.

Az Országos Gerincgyógyászati Központban kétféle fekvőbeteg ellátás lehetséges.

A sütés-főzés elemeinek újra tanulása után az elkészült ételeknek az osztály valamennyi tagja örül. A betegek tevékenykedéseiről rendszeresen készítünk színes fotó sorozatokat, melyeket az osztály folyosóján elhelyezett faliújságokon láthatnak a hozzátartozók.

térdre séta az ízületi fájdalomtól

Szintén a foglalkoztatóban kialakított mini-fürdőszoba ad lehetőséget az önellátásban való részvétel gyakorlására — mosakodás, borotválkozás, fésülködés, cipőfűzés stb.

Az osztály személyzetét alkotó team-tagok együttes elhivatottsága, munkaszeretete és fejlődési igénye teszi lehetővé, hogy az itt folyó munka jó szakmai színvonalú és eredményes legyen, mind a betegek, mind az itt dolgozók örömére.

A sürgős műtéti beavatkozást igénylő kórképeket kivéve, a legnehezebb a megfelelő döntéshozatal a két diszciplína között. A sebészeti indikációt  jelentő  tünetegyüttesekről, a különböző műtéttechnikai procedúrákról honlapunk egyéb fejezeteiben olvashatnak. A konzervatív terápiás azaz nem műtéti kezelés módszereknek  széles skálája ismeretes. Az alábbiakban rövid összefoglalót adunk a szóba jövő rutin eljárásokról és az indikációs területekről.

Terveink között szerepel, hogy mind a személyi, mind a tárgyi feltételeinken folyamatosan javítsunk, fejlesszünk. Az osztály szakmai munkája szervezeti és működési rendjében részletesen szabályozott.

Ne hagyjuk, hogy fájjon!

Az orvosi és nővéri dokumentáció tartalmazza a beteg felvételi és távozáskor észlelt állapotát, a team-megbeszéléseken kialakított és értékelt állapotfelmérési skálákat, a team-tagok leleteit, szakmai információit. Támogató orvos-szakmai egységek Munkánkat intézményünk társosztályaival szoros együttműködésben végezzük, segítségünkre van a Központi Laboratórium és Röntgenosztály, a Belgyógyászati osztályok, posttraumás betegeink szükséges kontrolljában sebészeti ambulanciánkra támaszkodhatunk.

Ugyanakkor mi is igyekszünk ezen osztályok folyamatos tehermentesítésére a betegátvételekkel, valamint a rendszeres segédeszköz ellátással.

áttekintés az artrózis kezeléséről

Munkánkat szoros szakmai együttműködésben végezzük a Szent János Kórház Mozgásszervi Rehabilitációs osztályával, akikkel szoros maradt a kapcsolat a két intézmény különválásával is, rendszeres konzultációk és a tudományos tevékenységet illető megbeszélések formájában. Betegfelvétel rendje A beteg-utak bemutatása Az osztályunkra kerülő betegek nagyobb részben az Ízületi és gerincbetegségek iskolája Klinikai Idegtudományi Intézet Neurológiai osztályairól — Stroke ill.

Epilepszia részleg — kerülnek átvételre előzetes helyszíni konzíliumot követően Budapest III. Nagy számban érkeznek betegek a Honvéd Kórház Traumatológiai osztályáról, előzetes telefon konzultációt követően, jelentős az igény a pár napon belüli átvételre, tehermentesítve ezzel az akut ellátást végző osztályt.

Ellátási terültünkhöz tartozó betegek érkeznek még a Szent János Kórház ízületi és gerincbetegségek iskolája osztályairól— döntően a traumatológiai és belgyógyászati osztályokról - valamint a Budai Irgalmasrendi Kórház osztályairól, szintén előzetes, lehetőleg helyszíni konzultációt követően.

TudatszintVáltás - Kovács-Magyar András

Tekintettel a Szent Margit Rendelőintézettel való szoros együttműködésre, sok beteget veszünk fel elsősorban a neurológiai, másodsorban a reumatológiai rendelésekről. Kórházunk társosztályairól előzetes betegvizsgálatot, rehabilitációs konzíliumot követően kerülhet sor a betegek átvételére.

Gerincproblémák és a jóga

Családorvosok számára beteg-beutalási lehetőség az osztályunkon történő előzetes ambuláns vizsgálatot és előjegyzést követően válik lehetségessé. A betegfelvétel feltétele minden esetben az, hogy a kialakult fogyatékosság javítható vagy kompenzálható legyen, valamint a beteg mind fizikailag, mind szellemileg alkalmas legyen a rehabilitációban való aktív közreműködésre.

Osztályunkon team-munka keretein belül folyik az ellátás, melynek tagjai: 3 orvos, 11 ápoló, gyógytornászok, gyógy masszőrök, ergo terapeuta, fizikoterápiás asszisztens, logopédus, klinikai szakpszichológus, dietetikus, szociális munkás, ortopéd műszerész.

• Mozgásszervi Rehabilitációs Osztály | Szent Margit Kórház
  • Reuma - Országos Gerincgyógyászati Központ
  • Gerincproblémák és a jóga Szerző: Feövenyessy Krisztina mozgásterapeuta, lágyrész manuálterapeuta, gerincjóga oktató Gyakran felmerül a kérdés, vajon jógázhatunk-e gerincproblémákkal porckorongsérvvel, ízületi kopással, meszesedéssel, rendszeres derék- vagy nyaktáji fájdalommal stb.
  • Nem műtéti kezelés, gerincgyógyászat - Budai Egészségközpont